Nu eeeelsker jeg gysere - jeg sluger alle slags gysere, de psykologiske, de overnaturlige, splattere - alt simpelthen, så selvom jeg godt kan forstå at man kan blive påvirket af stemningen og chok-effekterne, så har jeg også lidt svært ved at forstå at man kan reagere så voldsomt.. Men det er nok bare hvordan man har det med den slags film 
Paranormal Activity synes jeg var ganske fed, men slutningen lidt lam - synes dog den var god til at opbygge stemning 
Jeg forstår måske ikke helt hvorfor du overhovedet så den (færdigt), når du ved hvordan du har det med den slags film...er det ikke lidt selvpineri? 
I øvrigt synes jeg at de som er "værst" er de psykologiske - altså dér hvor det er menneskelig ondskab og ikke noget overnaturligt. En film som "Eden Lake" eller "Ils" (Them) synes jeg er langt værre fordi de er realistiske.
Anmeld