Spring til sidste ulæste indlæg Følg denne tråd
Anmeld
Køb et abonnement på Vores Børn
Magasinet til dig med børn på 0-12 år
Priser fra 149 kr.
Anonym skriver: hold da K***, hvor er jeg raskende!! min svigermor er da heller ikke til at finde ud af! hun vælger sine aktiviteter frem for at besøge mig og ikke mindst sin søn! det kan efterhånden ikke tælles på fingrene! vi bor ikke andet end 6 km. fra hende! så afstanden har intet at sige. Men ville det være mærkeligt at jeg nu har slået hånden i bordet og sagt til kæresten at det her gider jeg ikke være med til mere. At hun kommer med dårlige undskyldninger for at hun har brug for at slappe af og heller vil blive hjemme og lige skal tænke over den.. ?? eller hun siger ja til at komme og så kommer igen??! og næsten hver eneste gang når man så ringer til hendes mobil for at få en beslutning fastslået tager hans far den, hvor hun endten sidder ved sin mor og får kaffe, eller er taget i byen!!!.. min kæreste gør intet ved det og siger ja sådan er det.. hvor jeg i raseri ikke vil eller kan det her mere! jeg har lyst til at flytte et stykke væk, så jeg kan komme tættere på min egen familie.For der kommer jo ingen her alligevel!!!! og vi har prøvet taget en snak med hende om det mange gange.. men hun gentagende gange jokker i lorten!!! og hun ændre sig nok aldrig! min kæreste er nem til at tilgive hende!!
hold da K***, hvor er jeg raskende!! min svigermor er da heller ikke til at finde ud af! hun vælger sine aktiviteter frem for at besøge mig og ikke mindst sin søn! det kan efterhånden ikke tælles på fingrene! vi bor ikke andet end 6 km. fra hende! så afstanden har intet at sige. Men ville det være mærkeligt at jeg nu har slået hånden i bordet og sagt til kæresten at det her gider jeg ikke være med til mere. At hun kommer med dårlige undskyldninger for at hun har brug for at slappe af og heller vil blive hjemme og lige skal tænke over den.. ?? eller hun siger ja til at komme og så kommer igen??! og næsten hver eneste gang når man så ringer til hendes mobil for at få en beslutning fastslået tager hans far den, hvor hun endten sidder ved sin mor og får kaffe, eller er taget i byen!!!.. min kæreste gør intet ved det og siger ja sådan er det.. hvor jeg i raseri ikke vil eller kan det her mere! jeg har lyst til at flytte et stykke væk, så jeg kan komme tættere på min egen familie.For der kommer jo ingen her alligevel!!!! og vi har prøvet taget en snak med hende om det mange gange.. men hun gentagende gange jokker i lorten!!! og hun ændre sig nok aldrig! min kæreste er nem til at tilgive hende!!
Tja , det ved jeg nu ik .. Nu ved jeg ikke hvordan det står til helt præcis , men det lyder lidt voldsomt .. Måske hun ikke kan overskue det ?? Du ved jo ikke hvordan hun har det personligt
morethanperfect skriver: Tja , det ved jeg nu ik .. Nu ved jeg ikke hvordan det står til helt præcis , men det lyder lidt voldsomt .. Måske hun ikke kan overskue det ?? Du ved jo ikke hvordan hun har det personligt
Anonym skriver: nej, men det blevet for meget for mig. Vi venter os et barn til august så kan tingene her ikke gå sådan! det nu lidt mere derfor jeg ikke holder til det her! men hun er en meget svær kvinde at forstå. Og har aldrig forstået hende.
nej, men det blevet for meget for mig. Vi venter os et barn til august så kan tingene her ikke gå sådan! det nu lidt mere derfor jeg ikke holder til det her! men hun er en meget svær kvinde at forstå. Og har aldrig forstået hende.
Hmm .. Men ikke hun ændrer sig .. Det gjorde min svigermor .. Hun vendte 180 grader
morethanperfect skriver: Hmm .. Men ikke hun ændrer sig .. Det gjorde min svigermor .. Hun vendte 180 grader
Anonym skriver: men det kommer hun ikke til. For det er åbenbart sådan hun er. Og skal jeg heldigvis ikke bukker under for!
men det kommer hun ikke til. For det er åbenbart sådan hun er. Og skal jeg heldigvis ikke bukker under for!
Så kan man så sige at det jo bare er ærgerligt hun ikke kommer til at bruge tiden sammen med sit barnebarn .. Så må du jo sige fra hvis hun pludselig vil se det helt vildt meget ..
morethanperfect skriver: Så kan man så sige at det jo bare er ærgerligt hun ikke kommer til at bruge tiden sammen med sit barnebarn .. Så må du jo sige fra hvis hun pludselig vil se det helt vildt meget ..
Anonym skriver: ja det må tiden vise sig. Det er bare slut nu med at vi invitere hende! ikke før hun har vist os noget andet.
ja det må tiden vise sig. Det er bare slut nu med at vi invitere hende! ikke før hun har vist os noget andet.
Det forstår jeg godt .. Så må hun da selv komme til jer ..
Nej ved du nu hvad.Er du klar over at, folk normalt brokker over at de er ved at blive plaget ihjel af deres svigermødre??
Vær dog glad for at hun er en aktiv udadrettet dame, der har fut i sålerne.Min mor har også utroligt travlt, så hende ser vi heller ikke ret meget..men det glæder mig nu helt enormt.Du aner ikke hvor stygt det er, når de sidder og klæber fast til lårene af en..så hellere have dem farende omkring KærligstSussie
SussieThyssen skriver: Nej ved du nu hvad.Er du klar over at, folk normalt brokker over at de er ved at blive plaget ihjel af deres svigermødre?? Vær dog glad for at hun er en aktiv udadrettet dame, der har fut i sålerne.Min mor har også utroligt travlt, så hende ser vi heller ikke ret meget..men det glæder mig nu helt enormt.Du aner ikke hvor stygt det er, når de sidder og klæber fast til lårene af en..så hellere have dem farende omkring KærligstSussie
[ Spring til toppen ]
Story House Egmont A/S Strødamvej 46 2100 København Ø TLF: 70 25 75 10 CVR: 83131128