kiwifrugten skriver:
Hvornår går du på barsel?
Hvis du har meget fostervand så skal du ligge med benene oppe i hjertehøjde og det er altså vigtigt du holder dig i ro. Så du burde nu snart gå på barsel.... Men VIGTIGT du passer på dig selv og bebs. Jeg har så meget fostervand at de ikke kan mærke hvordan hun ligger så det ender med den scanning og ellers skulle jeg regne med kejsersnitefter uge 37.
ja har ikke barsel da det er nogle dage i ugen jeg arbejder udover jeg studere.. men efter i lørdags, har jeg byttet resten af mine vagter væk inden termin, for kan ikke mere
ja, de sagde bare jeg havde virkeligt meget fostervand og igår kunne hun ikke finde ud af om den lille lå med hovedet op eller ned, det tog hende 20 min.. hmm men må nok hellere holde mig helt i ro.
Anmeld