Storebrorgave...

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

20. februar 2011

JonTri

foto på lærred skriver:

Ja, nu ved jeg ikke lige om det er lidt mere til piger. Min datter bliver storesøster når hun er lidt over 3 år. Jeg tænker at købe sådan en puslebord til dukker. Så kan hun "pusle" om alle sine dukker, mens mor skrifter den lille ny. Men det er nok mest en gave til piger

Kan ikke lige huske hvor gl. din søn var (hvis du skrev det i indlæget) men ellers måske sådan en løbecykel (så kan kan lærer at kører den til sommer. Så kan han kører på den ved siden af dig når du triller rundt med barnevognen.

Af gaver som min datter har været glade for (sådan generelt) har det været: Hendes hoppehest, en tavle hvor der på den ene side er kridt tavle og på den anden whitebord (sådan en der står på ben på gulvet)



Han er 2 år og 7 mdr. Tror måske også en løbecykel er GAVEN... hvis jeg kan få ham op på en... sidst han forsøgte, var det ingen succes. 

Han har sin "Amanda" panda bamse, som jævnligt får ble på og vugges/puttes... den skal i hvert fald inddrages, når baby pusles... 

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

20. februar 2011

JonTri

Loa skriver:

Er der ikke en eller anden ting, som han kan få som ikke er til små baby'er.... Altså noget der virkelig symbolisere at han er blevet storebror, altså en stor dreng?



Hmm måske den der løbecykel... 

Anmeld

20. februar 2011

Loa

rikkekrogh skriver:



Hmm måske den der løbecykel... 



Ja feks....

Jeg tænker bare noget der virkelig får ham til at føle sig som en stor dreng, så man måske undgår det der med at storesøskende opfører sig som en baby pga. jalousi..... (ved ikke om det kun er en skrøne)

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.