Sig mig engang piger, er jeg den eneste der ikke kan få nattesøvnen til at hænge sammen her sidst i graviditeten? Jeg er i uge 36 (37) - men vandrer det meste af natten fordi jeg ikke kan finde ro i kroppen 
Uanset hvad jeg har lavet om dagen, og uanset hvor træt jeg er når jeg går i seng, så vågner jeg og må bare op og vandre for at finde ro til at sove igen.
Forrige nat var jeg oppe kl 1.45 - 2.50 - 4.30 og kl 7 opgav jeg og stod op.
Denne nat vandrede jeg fra kl. 1.50 til kl. 5.15. Virkelig træls at miste sin nattesøvn på den måde.
Jeg ved godt at når den bette kommer så kan jeg risikerer at det bliver det samme, men føler bare lige nu at min krop har brug for mere hvile.
Ihh jeg synes det er træls. Og som erstatning for min nattesøvn bliver jeg nødt til at sove lidt på sofaen om dagen, ellers kan jeg slet ikke hænge sammen. Jeg har prøvet at undvære luren på sofaen i håb om bedre nattesøvn, men nej, resultatet var det samme. 
Håber faktisk der er andre med samme problemer der ude, ellers er jeg endnu mere sær end som så 

Nogen der evt har en idé til hvad jeg kan gøre ved dette problem?

Anmeld