Vis mig jeres tapet

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

25. januar 2011

Majbriteriksen

sbs78 skriver:



Hvor er det bare flot. hvor har du købt det??



Tak. Det er købt i en farvehandel i Hadsund (nordjylland) i 2007, så ved ikke om de har det stadig. Men der var så mange flotte at vælge imellem, de har nogle mapper med mange i. Hvis i kommer i en xl, bauhause osv osv. så har de mapper med mange prøver. Jeg kan bruge timer sådan et sted. Vi har border og tapet på ungernes værelser også.

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

25. januar 2011

Lolli

Majbriteriksen skriver:



Tak  Det er købt i en farvehandel i Hadsund (nordjylland) Det er købt i 2007 så jeg ved jo ikke om det kan købes stadig. Jeg gik ind til farvehandlen og så i deres mapper-der var flere 1000 at vælge imellem. Jeg syntes dengang det var lidt dyrt. Det kostede 300 kr rullen mener jeg. men jeg måtte bare have det.



Tja, Hadsund kommer jeg nok ikke lige forbi (bor på sjælland).  Men jeg må ned i vores lokale farvehandel og kigge i mapper. Synes ikke 300 er så galt. Har set ruller til både 700, 900 og sågar 1500!

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.