Åhh hvor jeg kender det, her har vi haft spiseproblemer siden fødslen hun er 7 mdr her den 17 december.
Men dog har vi ikke tilknyttet en specialist i mad, hvorfor har vi dog ikke det
- nå men vil lige spørge dig om han/hun har fået tænder? For her har det været værst når der er tænder på vej ?
Hun får INGEN mad om natten, kun VAND,KAMILLETE og i værste tilfælde SUKKERVAND. - også selvom hun er vågen, så tager jeg hende med ind under min dyne også kan hun ligge der og putte.
Har i prøvet og lave en madplan? - her lavede vi en med Sundhedsplejersken for 14 dage siden da hun praktisk talt ingenting spiste og efter vi har lavet den kan hun faktisk tage 1/2 til 1 dl mad hver gang hun får mad. - men det er en streng plan, men den virker da hun er sulten nu når hun skal spise óg for første gang i hendes liv tømmer hun flaskerne.
Og for første gang i hendes liv har hun grædt fordi hun var sulten.......Utroligt man kan blive glad over det.
Men for og svare konkret på dit spørgsmål, NEJ du skal bestemt ikke have dårlig samvittighed, Nicoline ryger ud til hendes bedste her i weekenden, da vi trænger til FRED og RO......Og jeg har på ingen måde dårlig samvittighed da jeg ved at det er det bedste for hende og mig, også savner hun mig forhåbentlig og det hele bliver bedre søndag, - samt hun lærer og knytte sig til andre voksne, har haft rigtig svært ved og aflevere hende, men nu har jeg ingen skrupler....kram herfra 
Anmeld