Dumme menneske! Jeg er så ked af det...:-( (langt)

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

9. december 2010

SpunkenJo

Jeg kan godt forstå du blev såret, men vil vædde med, at havde du ikke været gravid og fyldt med hormoner havde det ikke ramt lige sp hårdt.

Mænd aner ikke hvordan det er at være gravid og sårbar hvor jeg et eller andet sted mener de er "undskyldte" grundet "uvidenhed".

Tilgebgæld syns jeg kvinder der leverer samme smøre som ham er gemene og ufølsomme! Uanset om de har født børn eller ej, for vi har allesammen slåsset med hormoner jævnligt ca. en gang om måneden!!

Måske sms'en var at skyde lidt over målet, men man skal sku også sige fra når ens grænser bliver overtrådt.

Tillykke med prinsessen, og hils kongen på slottet og sig, at det kun konger der kan få prinsesser (bare for at være på niveau med din venindes mand flotte kommentarer )

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

9. december 2010

TbCp

ØV en klaphat!!!!

En af min mands venner sagde, da vi lige havde fået at vide at vi ventede en pige, "ja man kan jo ikke vinde hver gang".

Og selvom det er sagt i sjov er det bare ikke noget man gider have i hovedet!
De mænd tænker sig sgu ikke altid om!

Anmeld

9. december 2010

Rosa

Undskyld, jeg synes det er rigtig synd for dig at du blev så ramt, det kender jeg godt - men jeg kan nu ikke lade være med at tænke at manden jo KUN prøvede at være sjov og pjatte med dig  Han ville jo overhovedet ikke såre dig, og jeg synes måske du tager det en anelse for tungt, for ahn føler sig jo nok ikke som en taber fordi han har fået piger, vel? 

Min ven som ventede nr 2 (havde en pige i forvejen)med sin kone mens vi ventede vores Jonathan sagde, på spørgsmålet om hvad de skulle have, at "det blev bronze igen" med et skævt og inderligt stolt smil  Da jeg spurgte til hvad sølv og guld så var sagde han "altså sølv er jo en dreng - og guld det er TO drenge" og så grinede han  Han eeeelsker jo sine tøser!!! 

Jeg synes du virkelig skal se det som et kikset forsøg på at pjatte med dig, som kom forlangt ud. Ikke som et forsøg på at prikke til dig eller såre. Nogle mennesker har ikke den store situationsfornemmelse, men det gør dem ikke til dårligere mennesker.

Og knus til dig og KÆMPESTORT tillykke med din datter i maven!!! 

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.