uldundertøj til baby

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

22. juli 2010

oo

alright, de damer. tak ENDNU EN GANG! (sir Søren nok mest, fordi jeg ikke stæser ud og køber uldbodyer for tusindvis af kroner imorgen ). jeg venter og ser, måske får jeg en radiator af en baby og så kan det være ligegyldigt

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

23. juli 2010

lion

Tjuhl skriver:

æh...hvor købte I (der har) uldundertøj til baby? jeg mener bodyer, for vi får jo en efterårs/vinterbaby, så det er vist meget smart at have. jeg synes bare det er ualmindeligt dyrt de steder jeg har kigget  og er der forskel på 100% bomuld og uld bodyer? (det er måske et pallespørgsmål, men dem tør jeg godt stille herinde )

jeg tror det er noget af det sidste vi mangler-mangler. jeg fik lige pakket ALT babytøjet ud den anden dag og skuffen kunne næsten ikke lukkes da det var kommet på plads  så der er vist nok og i hvert fald en del af de ting der står i jordmoderbogen er must-haves

og Søren har lige læst et lynkursus i hvad han skal gøre hvis fødslen pludselig går igang, så han føler sig MEGET klar lige nu (og kunne derfor forsvarer at lægge bøgerne fra sig og se tour de france resten af eftermiddagen )



Nu er Cassandra sommerbarn, men det var først i denne vinter at jeg købte 2 uldbodyer og de var ok.

For  jeg med min viden i dag hellere havde ladet være og brugt voksien stedet.

For uld og eksem børn er ikk en god ting.

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.