hej i skønne piger..
håber i kan hjælpe mig lidt..
min kærestes bror syns han skulle give deres forælder et gavekort på 200 km2 kliser i sølvbryllupsgave. men broren havde bare ikke sagt at vi os var med i gaven. han sagde det først dagen hvor de fik det.
jeg havde endelig købt en kurv til dem, som skulle være fra kæresten og mig. men nu står min svoger og skal ha de penge til fliserne, fordi de skal betales. min kæreste ringede til banken og hun sagde nej, når så måtte jeg jo ringe til banken og høre om jeg kunne låne dem, og det kan jeg godt. fortalte min mor det og hun blev skide sur for det kunne ikke passe de skulle give så dyr en gave når de ikke har råd afligevel. og så jeg skal låne så mange penge, for jeg får jo ikke så meget i gave af dem.
men kæresten og hans bror siger at jeg jo også har spildt olie på deres fliser.
vi står og skal flytte så jeg føler bare alt er lidt røv, vil jo ikke blive uvenner med nogle af dem. håber i kan hjælpe og i forstår mit indlæg.
Anmeld