Nu er jeg officielt stoppet på pillen! Jeg føler mig lidt nøgen faktisk, he he...
Vi starter på projekt baby til marts, og februar er altså en sådan "rens din krop for p-piller og kom ind i god cyklus"-måned (ja... der er ret høje forventninger til at min krop liiige klarer det på en mdr!
)
Så nu må vi se om kæresten og jeg kan klare en måned på lagnerne uden for meget gymnastik. Det vil ikke være en katastrofe hvis jeg bliver gravid, men tæt på hvad angår hvordan det passer med studier/eksamner osv.
Men er bare vildt glad og spændt over at vi er i gang med de indledende forberedelser og på at se hvordan det hele kommer til at gå!
Min mens kom denne gang 3 dage senere end den plejer, og kæresten var næsten helt skuffet over at der ikke var en baby nu. Som han sagde "jamen nu hvor vi skal til det, må der da godt SKE NOGET". Så vi er utålmodige selv om vi ikke engang er startet endnu, he he
Alt er naturligvist hemmeligt for dem herhjemme IRL, he he...
Anmeld