Babytøj - ikke gravid? kan ikke stoppe mig selv!

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

5. august 2022

lineog4

Du køber jo fordi du har en kæmpe drøm, og med babytøjet er du pludselig tæt på drømmen - jeg tænker det er som terapi, og 1200 kroner og jo ingen ting set i forhold til hvor meget terapi eller psykolog kan koste og så er det endda til ting som du forhåbentlig kan bruge snart.

Da jeg blev gravid efter vi havde mistet vores datter, der købte jeg en heldragt i str 98 da vi havde set hjerteblink i uge 7 - det var mit symbol for den drøm om at baby ville blive så stor og få den på. Jeg købte til den ordinær pris, og den var møg dyr. Min søn fik den på men kun en gang, for så var den alligevel ikke rigtig eller måske var den pludselig blevet symbol på den angst jeg havde haft for at miste. Men ligegyldigt hvad den hjalp mig, da jeg købte den og det er vel det vigtigste.

Pøj pøj med behandlingen og nyd du det skønne babytøj - kan være du skal begynde strikketøjet, det tager længe til end at svinge dankortet - ej pjat. 

Anmeld Citér

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

5. august 2022

L1232

Profilbillede for L1232
Anonym skriver:



Jeg køber forskelligt, ikke kun til nyfødt ��

12 måneder, 1 operation, behandlingsforløb ved terapeut, ægløsningsteste, sund kost, konsultationer ved praktiserende læge, gynækologer, sygehuse, private klinikker.

Har du andre råd til hvor meget krudt vi ellers skal bruge? 



Fedt svar

Anmeld Citér

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.