Det har taget MEGET lang tid og skrive det her problem.
jeg ved jeg har et problem, jeg er afhængig af onani, det er pinligt, og jeg aner ikke hvor jeg skal gå hen for at få hjælp. ingen ved det.
jeg er gift på 6 år, og vi har sex stort set hver dag, men ved siden af det onanere jeg 6-8 gange hver dag, minimum 6 gange og nogen gange, ligger jeg næsten hele dagen i sengen 
min mand ved intet om det, eller måske har han på fornemmelsen jeg gør det meget, men slet ikke i den grad jeg faktisk gør det i..
så ja jeg ved det er et problem, men jeg kan ikke lade vær, jeg har "prøvet at stoppe" så mange gange, men hver gang, finder jeg mig selv i løbet af dagen igang alligevel. når jeg arbejder, skal noget om dagen, eller til fest, planlægger jeg hvor og hvornår jeg kan gøre det.
jeg tør ikke skrive mere, jeg er så pinlig over det, og vrider mig i skam ved hver sætning
kan i måske sende mig i en retning?
Anmeld
Citér