Han lyver hvordan konfronterer jeg ham?

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

28. juni 2016

Anonym trådstarter

Ciss skriver:

Hvis du har mulighed,  så få oversigt via banken. Dermed kan du henvise til den som kilde, og så behøver du ikke at oplyse, at du allerede havde fundet ud af det samme andet sted. 



Det er desværre ikke muligt, da vi har hver vores bank og dermed ikke fælles økonomi. Men jeg tager en snak med ham og så er det som det er. Puha!

Anmeld Citér

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

28. juni 2016

L-mor

Jeg ville sige, at jeg ikke kan holde situationen ud, det stresser mig helt vildt, jeg kan mærke, at han lyver, når vi taler om det og jeg derfor var nødt til at finde ud af, hvordan tingene egentlig hang sammen. Hvis han brokker sig og forsøger at få diskussionen til at dreje sig om det, ville jeg gentage det.

Jeg ville ikke gå ind i en diskussion om hvorvidt det er ok at kigge i andres ting (I er nok principielt enige om det), men blot tage udgangspunkt i 'Jeg kan ikke holde situationen ud, det stresser mig, jeg kan mærke, du lyver, jeg var nødt til ....'

Anmeld Citér

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.