Jeg prøver igen... Sorry
XX=Kvinden, Y=manden, Z=tredje person der bor i huset.
Drengen og børnene er der bare, har ikke noget med skænderiet at gøre.
Ok, en mand
og en kvinde(XX) skændes, man kan høre manden sige av og stop, stop XX, før han kommer ind på Z(Z´s rum) der også bor i huset, fordi han ikke vil være alene med hende.
Z kan se at Y nærmest ryster/er bange, og han står med et 2årigt barn(har ikke noget med det at gøre, men fordi barnet er ked af det) i armene, xx siger at han har slået hende, han siger nej(hun græder 2sek og stopper så igen)..
Han vil ikke være alene i et rum med hende, men hun bliver ved med at følge efter ham, han siger; at hvis hun går væk/ovenpå, skal han nok sætte det ind(autostolen), men hun bliver ved med at råbe/kalde ham navne, mens børnene hører på det. Og flytter sig ikke, eller give ham bilnøglerne, så han faktisk kan sætte autostolen ind, og hun vil se ham sætte autostolen ind.
Han vil ikke være i nærheden af hende, og vil egentlig bare forlade huset, men hun vil ikke lade ham.
Ved ikke om det var bedre, det er svært at skrive, synes jeg.
Anmeld
Citér