Spring til sidste ulæste indlæg Følg denne tråd
Efter man har hørt om Kbh hvad der sket , er jeg bange for at går ud!!
Anmeld
Køb et abonnement på Vores Børn
Magasinet til dig med børn på 0-12 år
Priser fra 149 kr.
Anonym skriver: Efter man har hørt om Kbh hvad der sket , er jeg bange for at går ud!!
Ikke særligt rart - bor du tæt på?
Rockertand skriver: Ikke særligt rart - bor du tæt på?
Ja meget
Anonym skriver: Ja meget
Kan sagtens forstå dig, jeg bor langt væk, men er da også bekymret for de nye spilleregler, der åbenbart er i vores land.
Har du mulighed for at bo hos noget familie en kort periode indtil det hele har lagt sig?
Du skal netop gøre som du plejer. Færdes præcis hvor du plejer.
Ellers vinder de.. De skaber frygt, og det skal de ikke have lov til.
Jeg er ikke bange, men bekymret for at jeg ville høre negative ting om mig som muslim, da mange muslimske kvinder jeg kender er blevet råbt negativt efter og nogle har fået revet tørklædet af dem. Personligt er jeg også bekymret for at blive angrebet. Men vil leve mit liv som jeg plejer. Må freden være med os alle. Vi skal stå sammen uanset religion og race.
Kan sagtens forstå dig, jeg bor langt væk, men er da også bekymret for de nye spilleregler, der åbenbart er i vores land. Har du mulighed for at bo hos noget familie en kort periode indtil det hele har lagt sig?
Nej min familien bor også her tæt på mig, jeg er mest bekymre at gå ud af døren . Ih hvor jeg ryster
A&F skriver: Jeg er ikke bange, men bekymret for at jeg ville høre negative ting om mig som muslim, da mange muslimske kvinder jeg kender er blevet råbt negativt efter og nogle har fået revet tørklædet af dem. Personligt er jeg også bekymret for at blive angrebet. Men vil leve mit liv som jeg plejer. Må freden være med os alle. Vi skal stå sammen uanset religion og race.
Ja det har jeg hørt mange gang, man har aldrig set det.
Du skal netop gøre som du plejer. Færdes præcis hvor du plejer. Ellers vinder de.. De skaber frygt, og det skal de ikke have lov til.
Ja det prøver jeg at gøre, man er bekymre at gå ud af døren og det sker noget og så ser jeg ikke mit lille barn
Denmark har altid være freden, mange lande føler vi er heldig, men nu 2015 sker bare frygtelig ting
håber det løser sig, men man ved aldrig hvad der vil ske i fremtid!!!!
[ Spring til toppen ]
Story House Egmont A/S Strødamvej 46 2100 København Ø TLF: 70 25 75 10 CVR: 83131128