Tak for alle jeres svare
det hjælper 
Jeg tror jeg vælger ikke at købe blomster kun fordi jeg ikke arbejder der fast, og jeg vil ikke ha de andre på afdelingen bliver irriteret op mig, fordi hvad om en anden laver en UTH og hun ikke køber blomster til sin borger?
Men jeg har tænke mig, at snakke med hende igen. og om hendes family kommer i dag, må jeg sige det er mig, er meget nervøs for dette
Jeg har aldrig i mit liv set et så grimt et øje, der var bare blod over det hele i øjet, jeg har aldrig lavet et UTH før, og så når jeg laver en, der er så voldsom..
jeg bliver bare nød til acceptere det er skete, og være ekstra forsigtig næste gang jeg putter briller på en borger.
skal på arbejde i aften. Håber bare øjet ser meget bedre ud, det gjorde det efter 3 timer da jeg tog hjem i går.
Anmeld