Årh de kære børn.
Kan godt forstå det er ubehaligt, men din mand skal fortsætte med at lege med jeres datter som han plejer, evt tale med hende om hvad slå og slag er.
Min elskede venindes søn fik sagt noget engang der ikke var godt, kommunen undersøgte det også, men der var intet.
Hendes søn (3.2 år gammel) havde sagt under bleskift i børnehaven, du skal puste i min tissemand, det kilder
Det gør mor 
Det der var sket, var min veninde havde lige inden hun havde givet ble på, "truttet ham på maven" i ved det hvor man siger en prutte lyd, jeg har ihvertfald leget den med med min søn. Og knægten havde lige opdaget tissetrolden , og havde åbenbart syntes det kullede der også.
Det lyder jo ganske frygteligt når han siger sådan, men var egentlig meget uskyldigt. Så pointen er ro på, ingen kommer og gør noget og det går over igen.
Anmeld