jeg havde en bio sidste Cyklus. Jeg starter så op på pergotime i den nye cyklus. 2 piller i 5 dage. Intet sker........ Ingen æg er vokset, det største er på 9 mm...... Har ellers altid lavet 1 stort flot æg på pergotime.... Når, jeg får så gonal f med hjem. Og tager 75 om dagen, fra i fredags til igår aftes. Idag til scanning er der ingen modne æg heller
Jeg har dog 4 æg af 10-11 mm, men det er det... Min slimhinde derimod er vosket fint i forhold til hvis jeg skulle til at have ægløsning... Nu har jeg så fået gonal f med hjem igen, og skal tage det indtil på fredag hvor jeg skal scannes igen!
Hva sker der lige??? Hvorfor reagere jeg pludselig ikke? Vi skulle ellers ha været insemineret, eller, jeg håber da stadig vi bliver det, forudsat at jeg ligesom kan finde ud af at gro nogle æg! ...... men forstår simpelthen ikke hvorfor jeg ikke reagere?
Anmeld