Kan godt forstå, at man måske ikke ønsker at opretholde en facade for de nærmeste, når det hele er krakeleret på hjemmefronten - men jeg finder det så upassende at lægge det på FB.
Det er, som en anden skriver, underligt at gøre sig selv til Breaking News på den måde. Prøv at tænke bare 10 år tilbage, ville du så have indrykket en annonce i den lokale sprøjte bare for lige at informere...?
Al respekt for kampen og det benhårde arbejde med at samle stumperne op og reparere jeres forhold. Jeg forstår simpelthen ikke denne beslutning, og slet ikke, at det der nu fylder hos dig er, hvor mange likes og sympatitilkendegivelser din mand har fået kontra dig.
Synes det er så trist at gøre sit liv til et realityshow. Jeg tænker, det også ville være interessant at drøfte med en evt parterapeut, hvordan I kommer videre herfra, så jeres arbejde med hinanden ikke overskygges af FB opdateringer og tanker om likes.
Anmeld