Jeg har en del bøger. jeg gætter på at jeg har omkring 300+ på min reol i stuen. Men da det er en åben reol så er det jo en støvsamler uden lige.
Jeg har ikke lyst til at få lukkede skabe til bøgerne for så vil stuen se så lille ud. Men omvendt ser det også ret voldsomt lige nu fordi der er bøger fra gulv til loft på hele den ene væg.
Jeg holder af alle bøgerne fordi de hver har givet mig fantastiske læseoplevelser, men nu er jeg i tvivl om jeg ikke bare skulle sælge dem for at få ryddet lidt op. Nogle af bøgerne ved jeg at jeg ikke vil læse igen selv om jeg var glad for at læse dem tidligere.
Jeg ved heller ikke om jeg gider besværet ved at sælge og sende dem med posten, når der er så mange. Det er vel ikke alverden man kan få for brugte bøger?
Hvad gør i andre bogelskere?
Anmeld