Jeg er helt helt helt fortabt....
Jeg er alene mor til 2 dejlige drenge fra et tidligere forhold, vi gik fra hinanden for 3 år (knap 4 år) siden og deres far valgte at sige han ikke ville have noget med dem og gøre. Det er bare blevet en hverdag for os at han ikke er en del af den.
jeg fandt utroligt nok, og nogle vil nok også sige for tidligt, men en kæreste hurtigt efter, og har været sammen med ham siden.
nu er sagen jeg er blevet gravid 12+4 med tvillinger, og åbenbart har jeg ikke kendt den mand ordenligt for torsdag aften meddelte han at han ikke ville være en del af dette, vi har haft nogle samtaler på sygehuset så jeg måske kunne berolige ham med at mænd bare ikke var " far" før de stod med børnene i armene, men igen meddelte han både til mig og sygeplejersken at han havde andre drømme i livet end børn, skal siges vi var enige om at prøve at få et barn mere, at der er dobbelt op er jeg kun glad for men har åbenbart skræmt ham fra hvid og sans.
Men sagens kerne er nu kommer jeg til at stå som alene mor til 4 "små" børn, da den store jeg har er fra 2008 og den "lille" er fra 2010, så er jo stadig små børn. men jeg føler mig virkelig fortabt, og aner slet slet slet ikke hvordan jeg skal få det hele til at hænge sammen, og det har virkelig taget alt glæden ved graviditeten :/
jeg aner virkelig ikke hvad jeg skal gøre 
Anmeld