Hej de damer
Jeg har i forbindelse med ÆO fået udleveret et stykke papir med dota for BP andre oplyser samt nogle anbefalinger til nu her efter oplægningen..
Der står på det her stykke papir at pga. hormonbehandling med Estrofem og Crinone kan blødningen udeblive selvom der ikke er opnået graviditet.. Men jeg har selv været inde på div. sider og læse om disse preparater og ved Estrofem står der ingen steder at det kan udsætte ens blødning, og ved Crinone står der blødningsforstyrrelse under IKKE almindelige bivirkninger..
Så mit spørgsmål er nu om det er noget de skal skrive fordi Crinone i sjældne tilfælde kan udsætte ens blødningen uden opnået graviditet.. Eller er der andre der kender til at disse preparater udsætter selvom det ikke står som bivirkning?
Jeg håber der er nogen der kan hjælpe mig!

Anmeld