Spring til sidste ulæste indlæg Følg denne tråd
quindelist skriver: Hvor er i bare seje
Hvor er i bare seje
Tak. Jeg glæder mig helt vildt, men er godt nok også lidt nervøs.
Anmeld
Køb et abonnement på Vores Børn
Magasinet til dig med børn på 0-12 år
Priser fra 149 kr.
SÅDAN...... Hvor er I seje..... Skal nok x´e fingre den dag
Dot D skriver: SÅDAN...... Hvor er I seje..... Skal nok x´e fingre den dag
Tusind tak.
Stort tillykke
Monica
Hvor er du sej Mette
Monica P skriver: Stort tillykke Monica
Tusind tak og tak for de krydsede fingre.
Sofia skriver: Hvor er du sej Mette
Tak Eva, det er simpelthen for vildt. Vi havde aldrig troet vi ville nå hertil, men det bliver helt sikkert spændende at være med.
dorthemus skriver: Ej hvor stort!!!! Du kan tro jeg krydser alt hvad jeg kanVidste slet ikke, st du læser jura
Ej hvor stort!!!! Du kan tro jeg krydser alt hvad jeg kanVidste slet ikke, st du læser jura
Tusind tak Dorthe.
Det bliver virkelig vildt! og jo, jeg er lige blevet bachelor i sommers og er startet på min kandidat her i september, så nu er der kun 1 1/2 år tilbage.
Mette. skriver: Vi er 3 tøser som alle læser Jura på Aarhus Uni, og valgte for 1 måned siden at melde os til et processpil som Landsskatteretten afholder hvert år. Spillet går ud på at alle deltagende hold (18 hold) skriver en klageskrivelse udfra et oplæg fra en borger og derefter skal alle hold skrive et høringssvar fra SKAT til borgeren. Landskatteretten udvælger så den bedste opgave fra hver af de to stillede og de to bedste skal så over og procedere i Landsskatteretten. Idag modtog vi så mailen: vi er valgt og har dermed lavet det bedste høringssvar!! Hvor er det sidsygt og mega fedt!! SÅ piger, kryds fingre d. 6. November, når vi sidder i Landsskatteretten og skal forsvare vores høringssvar. Mette
Vi er 3 tøser som alle læser Jura på Aarhus Uni, og valgte for 1 måned siden at melde os til et processpil som Landsskatteretten afholder hvert år.
Spillet går ud på at alle deltagende hold (18 hold) skriver en klageskrivelse udfra et oplæg fra en borger og derefter skal alle hold skrive et høringssvar fra SKAT til borgeren.
Landskatteretten udvælger så den bedste opgave fra hver af de to stillede og de to bedste skal så over og procedere i Landsskatteretten.
Idag modtog vi så mailen: vi er valgt og har dermed lavet det bedste høringssvar!! Hvor er det sidsygt og mega fedt!! SÅ piger, kryds fingre d. 6. November, når vi sidder i Landsskatteretten og skal forsvare vores høringssvar.
Mette
[ Spring til toppen ]
Story House Egmont A/S Strødamvej 46 2100 København Ø TLF: 70 25 75 10 CVR: 83131128