Viventerdig skriver:
De meget lange og du tolker på alle de signaler din krop sender .. Jeg har været helt kulret og aner ikke om jeg er gravid eller ej 
Jeg har haft mange tanker på om jeg skulle gøre det .. Og var så sent som i aften tæt på og køre ned efter en tissestav.. Men har droppet det .. Fordi er den positiv kan jeg risikere og blive skuffet fordi hormonene kan gå ind og påvirke til forkert svar, og er den negativ (men i virkeligheden positiv) så bliver jeg unødigt ked af det.. Men det nok mest frygten for at, det skulle være en falsk positiv test .. 
Jeg har taget fri fredag fordi skal ikke side på job og få et negativt svar 
Ja, tror altid man vil spekulere på de signaler kroppen kommer med.
Jeg er fast besluttet på at jeg IKKE skal teste når jeg når dertil. Jeg har kun dårlige erfaringer med teste, så jeg vil hellere nøjes med blodprøven.
Ja, når du allerede skal have taget blodprøve efter 12 dage, så vil en test temmelig sikkert vise positiv uafhængigt af det korrekte resultat, da den sprøjte man tager er i kroppen i op til 14 dage!
jeg tager uden tvivl også fri den dag når jeg når dertil.
Anmeld