Nørbo92 skriver:
hej alle 
kæresten og jeg ønsker os begge brændende et barn. vi har aftalt at forsøge fra april 2013 (om tuuuuuusind år
) fordi jeg først er færdig med min uddannelse til juli samme år.
men hvor mange af jer herinde har lidt af sværre problemer tidligt i graviditeten?? bækkenløsning og så videre, for min søster er nemlig gravid og ved hende har der været problemer fra starten og hun måtte sygemelde sig .. men vil lige høre om det er noget mange er udsat for eller?
håber i kan/vil give nogle svar!
kram.
Nu ved jeg ikke om det 92 der står i dit brugernavn angiver din alder, i så fald at det gør vil jeg bestemt ikke begynde at bekymre mig om bækkenløsning allerede inden du er gravid!
Det er de færreste unge kvinder, som er i rimelig form, der får reel bækkenløsning!
De fleste gravide får ondt i bækkenet, i større eller mindre grad, men det er jo naturligt eftersom at det skal udvides og giver sig.. Mange der får at vide, at de har bækkenløsning, har rent faktisk reelt ikke bækkenløsning!.. (Info fra min jordemoder)
Anmeld