Tror det bare er dig selv der skal bedømme det. Og måske prøve dig ad. Altså isabella var både for tykog for lang til at ligge i liften længere da hun var to mdr. Så vil sige at hvis du mener at dit barn ikke har det " godt" nok i sin lift så bare prøv at ligge hende i barnevognen uden liften. Nogen kan ikke forstå det. Isabella havde det rigtig fint med det. Så vi havde ikke nogen problemer med det.
Hun skal jo ikke ligge i liften det er jo nok bare noget der er lavet for at spædbørn følersig mere tryg da den ikke er så stor.
Du kan også hvis du mener at hun skal ud af liften men måske ikke har det super fantastisk med den store plads, så kan du ligge et tæppe i den ene side så den ikkevirker så stor
Anmeld