Pigeværelse til pige 2 1/2 år

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

7. januar 2012

Mussen2

foto på lærred skriver:



Vores piges værelse er også ret neutralt så er det nemt at skrifte tilbehør osv. Her har hun wallstickers som bliver skriftet løbende (når man nu sælger dem er man måske lidt "farvet" hver gang der kommer nye til ) vedhæfter dem som hun har nu. Hendes elskede Hello Kitty og de lyserøde ugler. Da hun var to havde jeg en lyserød sticker over hendes seng med: Vi elsker dig til månen og tilbage igen.

Så har jeg en collage hvor hendes lyserøde bluse lyser op i midten.

På gulvet står hendes lyserøde fehus som også har fået gæster af nogle smølfer.



De er sørme også flotte lækre ugler hvad er målet på den? Pris ? Og er de i god kvalitet? 

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

7. januar 2012

Mussen2

Benjamins'mor skriver:

En lyserød sengehimmel?

Billeder i rammer af prinsesser eller hvad der ellers interressere hende.

Evt. hvis hun har et hvidt skab købe nogle prinsesse wallstickers og klistre på.



Ja god idr med himlen. Hvor får man det?

Anmeld

7. januar 2012

Mussen2

nannafrederiksen skriver:



Okay - hvad så med nogle plakater eller billeder på væggene? Er der ikke noget hun er vild med - prinsesser, Peter Plys eller lignende? 



Jo hun er ret vild med peter plys, men tænker det er noget som kan skifte hurtigt. Så er ikke så meget til temaer

Anmeld

7. januar 2012

foto på lærred

Mussen2 skriver:



De er sørme også flotte lækre ugler hvad er målet på den? Pris ? Og er de i god kvalitet? 



ja det er de. Cirka størrelse på den største ugle 31.5cm x 46cm. Prisen er 140 kr. fri levering.


Anmeld

7. januar 2012

Pige2009

Mussen2 skriver:



Hvad er det for et tæppe og wallsicker



Wallstickers er med Peter Plys fra Toys 'R' Us og tæppet er dette fra JYSK med prinsesserne
http://www.jysk.dk/210/432/437/ag/catalog-sales/

Anmeld

7. januar 2012

Benjamins'mor

Mussen2 skriver:



Ja god idr med himlen. Hvor får man det?



Øhm, godt spørgsmål.

Søger lige på nettet.

Anmeld

7. januar 2012

Benjamins'mor

http://www.ellos.dk/dv/40-Bolig-Sengetoj-Sengetilb ehor/_/N-h5d?Nr=197328&extcmp=DK_AFF_K_HOM4

Der er denne, den er faktisk rigtigt sød, den koster kun 149 kr.

http://www.kelkoo.dk/ss-sengehimmel-til-juniorseng .html

Og så er der også en del andet inde på ovenstående hjemmeside.

Anmeld

7. januar 2012

132319

Min datter deler godt nok værelse med sin storebror men her har du lidt billeder af hendes hjørne, som du måske kan bruge til inspiration.

Jeg skal have købt en lampe til over sengen samt et lille gulvtæppe og så har jeg nogle lyskæder jeg skal have hængt op men ellers er det næsten som det skal være

 

Vedhæftede fotos (klik for at se i fuld størrelse)










Anmeld

8. januar 2012

Mamalou

132319 skriver:

<p> Min datter deler godt nok værelse med sin storebror men her har du lidt billeder af hendes hjørne, som du måske kan bruge til inspiration.</p><p> Jeg skal have købt en lampe til over sengen samt et lille gulvtæppe og så har jeg nogle lyskæder jeg skal have hængt op men ellers er det næsten som det skal være <img src="https://media.baby.dk/images/StoredImages/1/12400.p ng" border="0" align="absmiddle" class="ForumLinkedImage"/></p><p> &nbsp;</p>


Må jeg være så fræk at spørge, hvordan du har delt værelset op? Jeg skal nemlig i gang med at indrette et fælles værelse, hvor storesøster på fem år og lillebror på syv måneder skal dele værelse.

Anmeld

8. januar 2012

132319

Mamalou skriver:



Må jeg være så fræk at spørge, hvordan du har delt værelset op? Jeg skal nemlig i gang med at indrette et fælles værelse, hvor storesøster på fem år og lillebror på syv måneder skal dele værelse.



Værelset er som sådan ikke delt op, det eneste der "skiller" de to ender, er den reol man kan se på billederne

Jeg tager gerne billeder af resten af værelset, hvis du vil se det? (Ungerne er hos deres far )

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.