Spring til sidste ulæste indlæg Følg denne tråd
Anmeld
Køb et abonnement på Vores Børn
Magasinet til dig med børn på 0-12 år
Priser fra 149 kr.
Anonym skriver: Hej. Vi er desværre havnet i en dum situation, som gør, at vi er nødt til at finde en sum penge meget hurtigt. Banken vil ikke hjælpe.Så, piger, har i nogle gode råd?Hvor sparer i penge? Kh.
Hej. Vi er desværre havnet i en dum situation, som gør, at vi er nødt til at finde en sum penge meget hurtigt. Banken vil ikke hjælpe.Så, piger, har i nogle gode råd?Hvor sparer i penge? Kh.
Sælg ud af jeres ting.. Lav en madplan, Køb kun ind 1 gang om ugen.. Lav store portioner der kan spises dagen efter eller fryses.. Erstat noget af kødet med gulerødder, bag jeres eget brød osv
An&Jo skriver: har i børn??hvor hurtigt skal i skrabe sammen og ca hvor meget??
har i børn??hvor hurtigt skal i skrabe sammen og ca hvor meget??
Ryger i?
køber i ting på tilbud?
slik?
benzin?
Naannaa87 skriver: Ta Sælg ud af jeres ting.. Lav en madplan, Køb kun ind 1 gang om ugen.. Lav store portioner der kan spises dagen efter eller fryses.. Erstat noget af kødet med gulerødder, bag jeres eget brød osv
Ta
come2 skriver: NRyger i? køber i ting på tilbud? slik? benzin?
NRyger i?
Hvis jeg selv skulle spare ville det også være på benzin og evt handle ind på tilbud til en uge af gangen
Anonym skriver: Tak for svar. Vi har to børn på hhv 8 måneder, og 3 år. Vi skal gerne finde knap 10.000 inden februar. Det virker helt uoverskueligt, og kan slet ikke lige se hvor vi skal starte henne
Tak for svar. Vi har to børn på hhv 8 måneder, og 3 år. Vi skal gerne finde knap 10.000 inden februar. Det virker helt uoverskueligt, og kan slet ikke lige se hvor vi skal starte henne
An&Jo skriver: hvad med børnepengene?? er de bundet op til udgifter?? for hvis de ikke er, så må i jo undvære noget lige den her gang, og så få betalt, for hvis i har 2 børn, så kommer i jo tæt derpå, så er det "kun" knap 3000kr i skal finde i hverdagsbudgettet..
hvad med børnepengene?? er de bundet op til udgifter?? for hvis de ikke er, så må i jo undvære noget lige den her gang, og så få betalt, for hvis i har 2 børn, så kommer i jo tæt derpå, så er det "kun" knap 3000kr i skal finde i hverdagsbudgettet..
[ Spring til toppen ]
Story House Egmont A/S Strødamvej 46 2100 København Ø TLF: 70 25 75 10 CVR: 83131128