Jeg er lodret imod at den hjemmeside skal lukkes. Hvis ikke vi giver dem lov at samles og udtrykke sig i offentligheden så forbliver de et stort mørketal og vi har ingen mulighed for at få fat i dem.
LAD NU VÆRE med at jage dem under jorden - lad dem være fremme i lyset hvor de har mulighed for at kommunikere med offentligheden og hinanden og blive mødt (og tilbudt hjælp!!!).
Tror I virkelig at misbrug af børn bliver mindre fordi de ikke kan snakke højt om det???? Tror I virkelig ikke at de mennesker bliver mere isolerede (og dermed mere tilbøjelige til at begå overgreb) ved at sende dem tilbage i mørket? Social isolation er en af de store faldgruber.
Den der kampagne er HELT misforstået og en værre heksejagt efter min mening - lad VÆRE med at støtte den!!!!
Rosa
Anmeld