Spring til sidste ulæste indlæg Følg denne tråd
at sende en lanterne afsted en søndag aften??
Jeg har nemlig en lille drøm om at slutte Caias barnedåb af med at sende en lanterne afsted
Anmeld
Køb et abonnement på Vores Børn
Magasinet til dig med børn på 0-12 år
Priser fra 149 kr.
Trine89 skriver: at sende en lanterne afsted en søndag aften?? Jeg har nemlig en lille drøm om at slutte Caias barnedåb af med at sende en lanterne afsted
fandt dette:
L.J.L skriver: fandt dette:
perfekt takker
ej hvor fedt.
men har lige et ? hvordan gør man det. har du nogen beskrivelse af hvordan sådan noget det fungere?
muzen skriver: ej hvor fedt. men har lige et ? hvordan gør man det. har du nogen beskrivelse af hvordan sådan noget det fungere?
Men det er sår'n en parpir ting som man har noget lys i som er det der gør at den kan svæve.. og så når man slipper den flyver den afsted
Trine89 skriver: Men det er sår'n en parpir ting som man har noget lys i som er det der gør at den kan svæve.. og så når man slipper den flyver den afsted
hvor køber man dem?
hvor er det en super ide... ville jeg gerne have gjort til svigerfars 60 års, men bliver til min den gamles istedet for.
muzen skriver: hvor køber man dem?
har fundet en hjemmeside her hvor man kan http://kuntilsjov.dk/shop/hvide-flyvende-lanterner-1159p.html
Maja88 skriver: hvor er det en super ide... ville jeg gerne have gjort til svigerfars 60 års, men bliver til min den gamles istedet for.
Syntes det er såå hyggeligt..
En fantastisk ide! Så smukt! :-)
[ Spring til toppen ]
Story House Egmont A/S Strødamvej 46 2100 København Ø TLF: 70 25 75 10 CVR: 83131128