KaLee skriver:
Så undskylder jeg - en talskvinde...
Men nu har du demonstreret din udmærkede politiske viden.. Så fortæl mig lige engang - hvorfor er det at du så blander Helle Thornings manglende troværdighed sammen med Enhedslisten?
For udfra det du lige skrev - så har du et langt større indblik i enhedslisten end jeg har, og derfor undrer det andet mig bare :-)
Sladderjournalistikken giver ikke et rigtigt billede af det - og udfra det første du skrev - så LØD det til at du gik ud fra sensationsoverskrifterne. men det glæder mig hvis du ikke gør :-D SÅ beklager at landet ikke er sådan - jeg tør godt at indrømme når/hvis jeg tager fejl
EDIT: (fik lige læst dit andet indlæg)
Det sårer mig overhovedet ikke. Det lød bare som om at du fik blandet det sammen. Og jeg kan da se at jeg ikke er den eneste der læste det du skrev sådan, og det var derfor jeg undrede mig... :-)
Det var jo ik meningen at sammenligne dem på den måde.. Jeg synes bare de begge er dybt useriøse

på den ene side, Helle Thorning, der har en masse holdninger til samfundet og bare ik selv ønsker at efterleve det og på den anden side Enhedslisten der i bund og grund er styret af tidligere kommunister og bøller fra ungdomshuset

og hvis de får magten, vil de ha virksomheder som LEGO og maersk ekspropieret til statslig eje.. Ville du ik blive pænt ærgelig, hvis du ejede en stor virksomhed, som staten så lige synes de skulle ha? Øv!
Anmeld