AnneH skriver:



Jeg elsker nå det er overstået.
Nu skal vi bare vente til på torsdag for at hører hvordan det er gået med de små ægbasser.
Heldigvis gik det godt og var godt og grundig væk og mærkede slet ikke noget da de tog dem i venstre side. I den højre side var de ikke så store, men tog dem alligevel, men de lå noget højere oppe, så det kunne godt mærkes lidt da han stak. Men det gik hurtig væk igen.
Den info vi første omgang har fået at vide med antal æg er tre stk. Så håber det er kaviltets æg og de alle deler sig så fint.
Men de snakkede også om at der var celler, men det ved jeg ikke hvad betyder og glemte helt at spørge, ikke nemt når man jo ligger og er lidt groggy.
Men nu skal der bare slappes af og jeg har fået lov til at afspasere dagen i morgen på jobbet, så ugen her er lige til at overkomme, skal kun lige arbejde på fredag!!




















For at de ringer med gode nyheder til mig på torsdag!!!
