MorTilMalene skriver:
hej alle de damer...
vores lille datter har fået arp på hele kroppen vedste faktisk ikk at de kunne få det andre steder end på hoved.. og nu er hun så i behandling for tredje gang.. åhha føler mig lidt som en fiasko mor når min datter ikk er blød og fin i huden som alle andre børn/babyer..
håber virkelig det virker denne gang.. og at det dumme arp bliver væk for aldtid...
øv altså...
Jeg er måske lidt små uvidende/dum... men hvis en baby er tør i panden (øjenbryn og i mellem) og man var forbi til en 5 ugers undersøgelse... ville lægen så nævne hvis det er/var arp !?
Jeg er ikke sikker på om min baby bare er lidt tør og "smider" hud for at få nu hud eller om det er arp... men hverken læge eller SP har nævnt det... (spurgte SP om det kunne skyldes brændeovn, det sagde hun nej til) men hun ville vel også sige hvis det var arp ikk´?
Anmeld