tulle92 skriver:
tøsser i må hjælpe her
mig og kæresten har været sammen 5 måneder men de sidste 2 måneder har jeg været i tvilv tænker ik på ham eller har ik lyst til at skrive med ham mere når han ringer eller skriver er det som om det irretere mig men tør ik sige det til ham da jeg er bange or at såre ham for han er følsom
nogen der kan komme med et eller flere forslag på hvaa jeg ska gøre?
I har været sammen i 5 mdr. og er allerede forlovede?
Nu prøver jeg at være mindst muligt fordomsfuld - men min personlige holdning er, at man venter med alle "alvorlige" beslutninger til forelskelsesfasen er over - og dér er I nu.
Synes måske liiiige, at du skal trække vejret og slappe lidt af, og så kunne I jo starte med at se, om jeres forhold holder i længden, inden I kaster jer ud i flere projekter (ved godt, at der er mange, der bliver forlovet til højre og venstre og bliver gift og skilt flere gange og får babyer med forskellige fædre inden de er 25, men altså...)
Anmeld