Hejsa. 
kan min kæreste søge om den fulde forældremyndighed til sin søn selvom han ikke har haft noget med barnet at gøre? der ligger selvfølgelig en kæmpe forklaring på hvorfor far og barn ikke har haft kontakt. Men hun er skide uansvarlig og er flyttet sammen med sin nye kæreste og ladet sin egen mor give sønnen tag over hovedet !!!

og nu fik jeg så den dårlige nyhed hun står og er gravid! og den uansvarlighed hun påføre sin søn ved at lade ham sutte af sprut flasker og ikke mindst tænkte på sig selv! kommunen har været inde over det men desværre endte det så bare med hun skulle flytte hjem til sin mor, men hun har ladet den lille blive og flyttet selv!!! min kæreste har NU tænkt sig at søge om den fulde forældremyndighed!? der er beviser på hun ikke er i stand til at have barn. og eftersom vi fik denne uhyggelige sms blev han så stjerne tosset, og ville hører hvor stor chancen er for hans søn kan bo hos os? drengen er 4 år.
Har din kæreste og hans x fælles forældremyndighed ? Hvis der er det, ville jeg hurtigts muligt henvende mig til din kærestes søns hjemme kommunes børne & unge afdeling, bede om aktindsigt og på den måde kan i også finde ud af om der er holde de ting i få at vide eller ej.. Samt at i har noget at ligge på bordet hos en evt. advokat.
Det ville være dybt ondsvagt at fremføre nogen ting, som så senere viser sig ikke holder en meter (ikke at jeg ikke tror jer)
Anmeld