jeg blev gravid i okt - og begyndte at bløde en uge over tid - blev fulgt med blodprøve, og kroppen klarede det så også selv.
I lørdags testede jeg så positivt igen, 4+0, men senere på dagen kom der brunt udflåd 
Natten til søndag kom der så mørkerødt frisk blod - og det har der så været der siden .. det er ikke en typisk mens., da jeg plejer at bløde kraftigere.
Men finten er at jeg stadig tester positivt.. kan der overhovedet være tale om en normal, blivende graviditet, når man bløder så tidligt? 
Tester igen onsdag, hvor at se, hvad der evt. er sket med teststregen, om den er væk, eller den stadig er der.. for så skal jeg jo nok have fat i lægen.
Og så må jeg sgu indrømme at jeg er ramt af; "det er skide uretfærdigt at det sker to gange i træk!" .. og jeg er bekymret for at der er noget galt, siden jeg ikke kan holde på de æg
Anmeld