Hejsa piger
...
- Ja, jeg ved godt at det sikkert ikke er første gang der kommer en tråd med emnet bækkenløsning! MEN, jeg har brug for at høre Jer hvad ( I SOM HAR HAFT ) bækkenløsning havde af symptomer på bækkenløsning?
Jeg har godt nok igennem et stykke tid nu været syg med lungebetændelse og stadigvæk ikke kommet fuldstændig til kræfterne, men den sidste uges tid har jeg mærket en mærkelig smerte i lænden, hofterne og ryggen.. Og til tider når jeg skulle gå eller rejse mig fra noget måtte gøre det i langsomme bevægelser.. I går og i dag har det så toppet eller blevet værre kan man jo sige.
Jeg havde rigtig ondt og gik bare i seng fordi jeg ikke følte jeg orkede noget og faldt så i søvn. Senere på dagen efter en morfar på 4 timer
Ville jeg gå en lille tur ned til supermarkedet, som ligger 15 min. gang fra mit hjem. Gik stille og roligt, langsomt fordi jeg havde da ondt. Men på turen hjem igen, trådte smerterne bare kraftigt til.. Og det endte med at jeg kom grædende ind af døren til min kæreste. Som selvfølgelig ingenting forstod.
og nu efterfølgende kan jeg hele tiden mærke stikkende smerter i lænden og ned i balderne..
Rigtig rigtig træls.. Fordi det er ikke til at slappe ordentligt af!
Hvordan har I oplevet det og hvad har lægen sagt de første par gange I er kommet med smerterne osv?
- Tine (29+6)
Anmeld