anjaditte skriver:
Jeg er meget i tvivl/vred/såret...jeg har kendt min mand snart i 9 år, og har snart 6 år bryllupsdag. Vi er desværre i en mere svær periode, hvor vi har skændes. Jeg elsker ham da stadigvæk men det er som om vi er i en livskrise.
Når vi bliver uvenner siger vi mange dumme ting, men han har sagt noget som har såret mig rigtigt meget, og kan ikke helt glemme det.
- du får aldrig børnene, da du er psyiske syg(borderline og depression
Jeg kan ikke helt glemme det, mon han har ret??
Åhh nej da....det var heller ikke en pæn kommentar at slynge ud i kampens hede 
Jeg tror han har sagt det i vrede og ikke mente det i virkeligheden, men derfor er det stadig ikke i orden, at han siger sådan til dig.
Fordi du har en psykisk lidelse, gør da bestemt ikke dig til en dårlig mor...absolut ikke. Faktisk skal der utroligt meget til, før en mor ikke kan få lov til at have sine børn boende hos sig. Så prøv på at tage det lidt roligt med det...det er ikke noget du skal sidde og spekulere over, og slet ikke nu 
Parforhold kan komme i en krise, og det er det jeg tror i er i lige nu. Måske var det en ide at i fik sat jer ned og talt ud om tingene. Der er ikke noget værre end at rende rundt og spekulere over en hel masse ting, hvis man i fred og ro kan få det løst. Nu ved jeg ikke hvor tit i skændes og hvor meget i får snakket ud om det.....men det er ikke altid at sådan noget ender med skilsmisse.
jeg ønsker dig det bedste 
Anmeld