Latifa har jo puttet ved os, ja stort set siden hun kom til denne verden 
Men ja hun kan selv putte hos dp, så kan hun dælme også herhjemme.. Så hun er begyndt at putte selv i sin egen seng for nogen måneder siden, altså nogen gange vågner hun om natten, og kommer ind og putter videre hos os.. (selv om hun nok godt kunne falde i søvn i sin egen seng igen, men mor her savvvnner jo hende) ..
Nå men her på det sidste har hun skreget som en stukket gris, og vil ikke.. Vi forstod ikke hvorfor, og hun fik lov at sove hos os (forkælet JA) men vi sover alle 3 af lort til - men DING lyset gik op for os.. Hun er bange for mørke, hun går helst hellere ikke ind i rum, hvor lyset er slukket..
Så nu her har jeg puttet hende, tændt lyset, og døren står helt åben (har den altid været) Men nu er lyset tændt.. og pigebarnet SOV på nul komma fem.. 
ja ja så kan vi lærer det 

Nå ville bare lige fortælle at Latifa´s forældre var lidt dumme og ikke forstod hun self vil ha LYSET tændt 

Anmeld