malenemusen skriver:
Jeg er kommet frem til at jeg tror jeg har brug for at vores nærmeste familie og venner får at vide hvad vi i øjeblikket går igennem.
Har i andre gjort det? Og hvis i har, hvordan har i så fået det fortalt?
Kan godt forstå du har brug for at snakke med familie og venner..
Jeg har fortalt det til mine nærmeste veninder... og det har virkelig hjulpet. Selvom de ikke helt kan sætte sig ind i det, vil de gerne lytte.. og det letter bare helt vildt at jeg kan tude lidt hos dem..
Jeg har valgt ikke at sige noget til familien, for min største drøm er at komme hjem til mine forældre med et svannings billede og sige de skal være bedsteforældre.... Men ofte har jeg da rigtig meget lyst til at fortælle det til mor..
Eller bare generelt fortælle det til folk der siger ''Ej skal I ikke snart igang med at blive gravide?!''<-- dét spørgsmål hader jeg 
Anmeld