Det eneste der sker er at DU får ræserrøv i vildskab og skal sidde på lokum hele tiden med ondt i maven. Hverken godt for dig eller det barn du så gerne vil se snart.
Så hold dig fra dig og accepter at du bare ikke lige føder lige nu, måske om 1 dage, måske om 14 dage, men det må man tage med som gravid:-)
Det er simpelthen utroligt som folk vil forgifte deres krop eller tvinge den til at gå i fødsel ved at gå op og ned af trapper eller andre mærkelige ting.
VED godt man er utålmodig, men helt ærligt, dit barn er derinde, sikkert fordi det har det godt derinde og så må du vente til din krop enten SELV siger den rent faktiske er klar, eller til det er uhensigtmæssigt at vente længere.
Kan sagtens huske desperationen, især første gang som var RØVTUR på mange måder,men derfra og så til overhovedet at tænke på amerikans olie...det er altså for meget:-)
Så slap af og vent, det skal nok blive din tur og du gør dig selv om dit barn en enorm bjørnetjeneste ved at prøve at sætte en amsse i gang .
Anmeld