Hejsa!
Har lige behov for hjælp til, at tage en beslutning her.
Sagen er den, at vi skal til navngivningsfest her på lørdag. Vi skal køre i godt 3 timer med en pige på knapt 2 år og en på knap 3 mdr.
Egentlig kunne vi godt køre fredag eftermiddag ved 16.30- 17 tiden efter manden er kommet hjem fra arbejde, men det kommer så til, at forstyrre den store piges søvn og vi bliver nødt til, at gøre pitstop og få aftensmad (eller tage noget med til turen). Vi bliver desuden nødt til, at holde pauser grundet den bette.
Alternativt kan vi køre lørdag morgen (festen starter kl. 12), men så skal vi meget tidligt afsted, grundet pauser mm.
Vi kan overnatte dernede, men det er der flere med små børn der skal og jeg overvejer kraftigt at køre derned og hjem samme dag.
Spørgsmålet er så om vi skal låne/leje en boxette eller et lift net til den bette, for at undgå at holde for mange pauser både ned og hjem...... Jeg tænker, at det måske ikke gør så meget at hun ligger der og sover frem for, at sidde i en autostol.
Hvad ville I gøre??
Anmeld