"spørgsmål om amning"
hej
ville lige hører , her i lørdags den 30 aug. var jeg på vagtlægen med min datter der havde over 38 i feber . snotnæse , lidt hosten og græd meget . pyldret.
og blev sendt på syghuset , hver gang hun spiset kaskede hun op og jeg ammer kun.
hun blev indlagt og fik taget nogle prøver og de så fine ud som de skulle . men da vi kom hjem de første dage har hun hængt i brydsterne næsten 1- 1½ time efter for han spise eller noget at drikke.
ville så bare hører er det fordi hun gør så der danner mere mælk eller hvad er det så og hun græder meget lige øjebliket
hilsen nuserpuser1981
Christinas svar
Hej nuserpuser1981
Jeg synes, du skal ringe til din sundhedsplejerske eller få kigget på din barn hos lægen med det samme.
Det er helt umuligt for mig at vurdere om dit barn blot øger mælkemængden ved at die længere tid, end hun plejer, eller om det er noget galt.
Med den forhistorie du fortæller omkring indlæggelse, infektion og utilpashed skal du få kigget en ekstra gang på dit barn af en ekspert.
Varme hilsener,
Christina Tatarczuk
Anmeld