Jeg var i Lalandia sidste år, og der var nogen aflåste kabiner hvor du kunne klæde om i fred både før og efter.
Om det er tilldat at tage badetøjet på fra start, ved jeg desværre ikke. Men det plejer som regel at være sådan, at du skal sæbe dig ind uden badetøj.
Hvad angår en top udover badetøjet tror jeg det er ok, men den skal være i noget bestemt tøj. En af de venner jeg var sammen med, havde taget boxeshort ind inde sine badebukser, da de var alt for løse og han derfor ville vis bud crack til hele Lalandia. Men så snart han trådte ind i badelandet, fik han pænt besked på han skulle gå ud i omklædningen og tage dem af, da bomuldstøj ikke var tilladt.
Det mærkelig var dog, at der var en hel flok muslimer, som havde både deres "kjoler" og tørklæder på og dem blev der ikke sagt noget til. Da vi spurgte en af de ansatte hvordan det kunne være de måtte være fuld påklædte, fik vi af vide, at det var fordi deres tøj var af noget andet stof.
Anmeld