ja min søn på 4 mdr hader virkelig at komme i bad.. han begynder at skrige lige så snart man sætter ham i vandet
og kan virkelig ikke have det.. da han var helt spæd var der ingen problemer og der er ikke sket noeget mens han har været i bad der så kunne give en forklaring på hvorfor han reagerer sådan..
det gør virkelig at jeg bare ikke ser frem når han skal i bad, og det skal han jo.. og derfor har vi også udskudt svømmehallen af samme grund..
ved virkelig ikke hvad jeg skal gøre.. prøver at det til noget sjov med badeænder noget at hans ynglinglegetøj er med og gør næsten alt snak, sang ovs for at kunne distrahere ham fra hvor forfærdeligt han synes vandet er..
er der nogen der har prøvet noget lignende og hvad gjorde i, hvornår gik det over?? ellers tages gode råd med kyshånd
hilsen en meget ulykkelig mor
Anmeld