kære smarte piger herinde,
Vil I ikke nok være søde og fortælle mig hvad pointen er med leggigns? Altså sådan nogle strømpebukser uden fødder i.
Jeg hader at parre strømper, og det synes ejg er super smart med strømpebukser, at det er 1 stykke tøj, og man skal ikke finde en makker der passer. Når man bruger leggins skla man jo både have leggings og ankelstrømper og så slipper man ikke for at skulle parre strømper, så jeg har lidt svært ved at se fidusen i dem.
I Katvigs nye kollektion har de både buksetrømper og leggings, men nogle af de steder jeg plejer at handle har valgt kun have leggings, og jeg er bare et stort spørgsmåls tegn. Det er jo meget dyrere at skulle købe både leggings og ankelstrømper, samtidig med at man har alt besværret med at parre strømper, så hvorfor er det smart?
-og så lige et side spørgsmål. Kan man bruge gamacher istedet for leggings eller vil det se mærkeligt ud? -og hvad er varmeste?
Kh en temmelig forvirret 3.gangs mor
Anmeld