Nu måtte jeg jo hellere gøre som Rikke siger, når nu hun har overbevist mig om, at jeg ikke ser kikset ud tiltrods for den store mave.
Her er maven som den ser ud i 37+1:
Ååååh du vil takke mig senere for at du fik taget nogle billeder - FOR POKKER DU SER HAMMER GODT UD - DET MENER JEG VIRKELIG CAMILLA!!!!!!!
Hvordan kunne du dog bilde dig selv ind at du ser kikset ud? Du er skisme en af de smukkeste gravide jeg har set! Du har god grund til at være STOLT!!!
Men ja jeg husker godt hvordan jeg selv havde det sidst i graviditeten. Jeg følte mig så kæmpe og tyk. Det var lige meget hvad jeg tog på af tøj så var det bare som om jeg så tyk ud istedet for gravid, men alligevel tog jeg billeder af maven og nu ser jeg helt anderledes på de billeder af maven. Synes faktisk de er pæne - Det er dén opfattelse jeg håber ud også får en gang med tiden ;)

Anmeld