Er der nogen der der er garvede trendsales handlere?
Jeg er selv relativ ny derinde, og nu ved jeg ikke lige hvad jeg skal gøre.
Jeg har en annonce hvor jeg sælger et sæt bestående af tre dele (hue, vanter og futter). Jeg sælger både samlet eller enkeltvis.
Nu er der en der måske gerne vil have hue og vanter, men der er en anden der har budt på vanterne.
Hvad gør jeg så??? Normalt ville jeg sætte luk på og se hvem der bød højest, men hvordan sammenligner man priserne, hvis den ene byder på en ting og den anden byder på to ting? Jeg vil jo gerne være fair overfor køber. Derfor spørger jeg lige jer til råds først. Hvad skal jeg gøre nu???
Derudover skal jeg lige høre om I har prøvet at køber ikke svarer jer. Jeg har solgt en bluse, og inden jeg sendte den skrev jeg to gange til køber (angående forsendes og pris-mærke), men jeg hørte intet fra hende. Til sidst sendte jeg blusen, for jeg ville ikke blive ved med at have den liggende. (Det er 3 eller 4 dage jeg har haft den liggende). Nu har hun vurderet mig, men hun har ikke svaret på mine mails. Det synes jeg er lidt mærkeligt.
Nå, lad mig høre om jeres erfaringer!
Anmeld