Well, eftersom mine to fine streger forleden var falsk alarm, besluttede jeg mig for at genoptage træning i center. Jeg har taget på det sidste halve år, så nu har jeg da en undskyldning for at komme igang. Jeg har længe udskudt træningen med, at jeg gerne ville gå til polefitness, men at det var for dyrt. Men nu er jeg tilbage på maskinerne i centret, og det er skønt. Så har jeg bare at komme i topform til denne cyklus`baby making 
Ser det hele som et tegn på, at jeg lige kan få mit ønske om at være i god form under en graviditet opfyldt. Jeg vil nemlig gerne have de bedste forudsætninger for, at min graviditet/fødsel bliver så god som det er muligt når tid kommer.
Man må jo se det positive i, at de 2 streger lader vente på sig. Selv om det er meget meget hårdt at blive ved med at være positiv.
Anmeld